close
تبلیغات در اینترنت
نکات مهم راه اندازی کسب و کار جدید که نمی دانید؟
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • روندهای بازاریابی رسانه های اجتماعی

  روندهای بازاریابی رسانه های اجتماعی

 • تبلیغات اینترنتی :۱۰ نوع تبلیغ اینترنتی که هر کسب و کار باید بداند

  تبلیغات اینترنتی :۱۰ نوع تبلیغ اینترنتی که هر کسب و کار باید بداند

 • رنگ در کسب و کار

  رنگ در کسب و کار

 • ۶۰ ویژگی فروشنده موفق

  ۶۰ ویژگی فروشنده موفق

 • بازاریابی محتوایی با تصاویر با ۸ روش خلاقانه

  بازاریابی محتوایی با تصاویر با ۸ روش خلاقانه

 • ۱۰ اصل طلایی برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی

  ۱۰ اصل طلایی برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی

 • ۱۰ گام تا راه اندازی یک کسب و کار کوچک زودبازده

  ۱۰ گام تا راه اندازی یک کسب و کار کوچک زودبازده

 • فرصت های کسب و کار اینترنتی در ۱۳۹۵

  فرصت های کسب و کار اینترنتی در ۱۳۹۵

 • کسب و کار اینترنتی در منزل

  کسب و کار اینترنتی در منزل

 • ۲۰ ویژگی پنهان اینستاگرام که باید بدانید

  ۲۰ ویژگی پنهان اینستاگرام که باید بدانید

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
 • تاریخ ارسال : دوشنبه 19 آذر 1397
 • بازدید : 3 مشاهده
نکات مهم راه اندازی کسب و کار جدید
کسب و کار را کسی به شما یاد نمی دهد
واقعیت این است که در هیچ جایی کسی به شما کسب و کار را یاد نمی دهد . شما در هر زمینه ای می توانید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید , اما را ه اندازی کسب و کار جدید کسب و کار نیست!!! بلکه جزئی از کسب و کار است. برای موفقیت در کسب و کار فقط یک راه وجود دارد تجربه یا آزمون و خطا , کسب و کار را در داخل کسب و کار باید یاد بگیرید باید خطا کنید تا تجربه حاصل شود در مورد کسب و کار حرف حدیث های زیادی وجود دارد اما همانطور که گفتم تا زمانی که خودتان دست به کار نشوید و قدم های اول را برندارید متوجه نمی شوید کسب و کار یعنی چه!شنیدن کی بود مانند دیدن .
دوستان زیادی هستند که فکر می کند با راه اندازی کسب و کار جدید دیگر یک کسب و کار موفق دارند و بعد از مدتی به درآمد های زیادی می رسند بیزنس من بودن و راه اندازی کسب و کار را یکسان در نظر نگیرید. راه اندازی کسب و کار به کمک چند مشاور کار بسیار راحتی است اما مدیریت کسب و کار و رساندن آن به درآمد پایدار به تجربه های بسیار زیادی نیاز دارد , تجربه هایی که بیزنس من های موفق سال ها برای آن زمان صرف کرده اند . ضرب المثل رزا لوکزامبورگ این نکته را بسیار خوب تشریح می کند که می گوید: آن هایی که حرکت نمی کنند متوجه زنجیرهایشان نمی شوند!

اگر واقعا به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستید و فکر می کنید از عهده ی آن بر می آید باید از ته دل برای کسب و کارتان زمان صرف کنید کسب و کار جدید معادل پارو کردن پول نیست ! بلکه در ابتدا باید زیاد تلاش کنید و سختی های  زیادی را تحمل کنید تا هم کسب و کار را یاد بگیرید و هم تجربه کسب کنید تا بتوانید به بیزنس من موفقی تبدیل شوید.


در راه اندازی کسب و کار جدید به فکر پول نباشید!افراد زیادی هستند که در راه اندازی کسب و کار جدید فقط به فکر کسب درآمد و پول هستند نباید اینگونه فکر کنید منظور من این نیست که کلا به پول و کسب درآمد از طریق کسب و کارتان فکر نکنید بلکه منظور من این است قبل از پول به راه حل فکر کنید امروزه مردم  برای رفع نیازهایشان به راه حل درست و نتیجه بخش نیاز دارند و حاضرند بابت آن پول زیادی پرداخت کنند برای اینکه راه حل خوبی پیدا کنید باید مشکلات حوزه ی کسب و کارتان را خوب شناسایی کنید در حقیقت کارآفرینان موفق به مشکلات به عنوان فرصت نگاه می کنند برعکس مردم عادی.

شما هم باید مثل یک کارآفرین موفق فکر کنید اگر شما به مشکلات حوزه ی کسب و کارتان با دید مشکل نگاه کنید موفق نمی شوید تمامی کسب و کارها راه اندازی شده اند تا برای مشکلات یک راه حل مناسب ارائه دهند راه حلی که بقیه حاضر باشند بابت آن هزینه پرداخت کنند. دید شما به کسب و کار باید دید یک فرصت جدید باشد فرصتی که می تواند تبدیل به یک ایده ی پولساز برای کسب و کارتان باشد تمامی ایده های بکر از راه حل هایی که برای مشکلات به وجود می آیند حاصل می شوند.


در راه اندازی کسب و کار جدید ایده آل گرا نباشید

بعضی از افراد همیشه دنبال شرایط خوب و ایده آل برای راه اندازی کسب و کار جدید هستند برای هیچ کسب و کاری شرایط ایده آل وجود ندارد اگر به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستید دنبال شرایط ایده آل نباشید کسب و کارتان را راه اندازی کنید با کمبود ها بسازید هزینه ها را کاهش دهید و شراط ایده آل کسب و کارتان را خودتان بسازید این شما هستید که با قدم های کوچکی که بر می دارید شرایط رشد کسب و کارتان را محیا می کنید , کودک در شکم مادر راه نمی رود شرایط ایده آلی وجود ندارد .

تمام کارآفرینان بزرگ که نام و آوازه ی آن ها در ذهن ها و خاطره ها مانده است تقریبا از صفر شروع کرده اند اپل کار خود را از یک گاراژ شروع کرد همان گاراژ که به لطف استیو جابز امروز به یکی از بزرگترین کمپانی های گوشی های هوشمند تبدیل شده است . کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن بهتر از شروع نکردن به دلیل ایده آل گرایی است.

در راه اندازی کسب و کار جدید سرمایه گذاری روی خودتان را فراموش نکنید

اگر می خواهید فردا بهتر شوید امروز روی خودتان سرمایه گذاری کنید . مهارت های شما شاید برای راه اندازی کسب و کار جدید لازم باشند اما برای بهتر شدن کافی نیستند اگر شما پیشرفت کنید به موازات شما کسب و کارتان نیز پیشرفت می کند . یک بیزنس من موفق همیشه باید چیزهای جدیدی یاد بگیرد تا بهترین شخص حوزه خودش باشد. هر چقدر می توانید مهارت های فردی خود را بهبود دهید به خصوص مهارت های کلامی , ارتباطی , مذاکره , سرمایه گذاری , مدیریت و مهارت های مرتبط مثل فروش.

برای به دست آوردن برخی چیزها بعضی چیزها را باید کنار بگذارید

افراد زیادی هستند که در راه اندازی کسب و کار جدی حاضر نیستند بعضی از برنامه های زمانی خود را از تقویم روزانه حذف کنند , کسی که کسب و کار جدید راه اندازی می کند باید تمام تمرکز خود را روی کسب و کارش بگذارد تا بتواند نتیجه بگیرد . همیشه قرار نیست همه ی کارها را خودمان انجام دهیم و خودمان را درگیر چیز هایی کنیم که شاید برایمان اولویت کمتری نسبت به بقیه ی کارها دارند.همانطور که در بالا ذکر کردم یکی از مهارت های فردی هر بیزنس من مدیریت است شما باید بتوانید کسب و کارتان را مدیریت کنید مدیریت کسب و کار به این معنی نیست که همه ی کارها را خودتان انجام دهید شما باید برای کارهایتان و نحوه ی انجام دادن کارهایتان برنامه داشته باشید باید کارها را اولویت بندی کنید و اگر نیاز شد نیروی متخصص جذب کنید.

نتیجه تصویری برای ‪fired‬‏

استعفا بزرگترین اشتباه در راه اندازی کسب و کار جدید

برخی از دوستان همین که به راه اندازی کسب و کار جدید فکر می کنند اولین قدم را استعفا از شغل فعلی می دانند . هیچ وقت در راه اندازی کسب و کار جدید از شغل فعلی استعفا ندهید تا زمانی که کسب و کارتان به یک درآمد پایدار رسید. از درآمدی که از شغل فعلی خود دارید می توانید برخی از هزینه های کسب و کار جدید تان را تامین کنید و دغدغه های تامین هزینه نداشته باشید .

کسب و کار خود را هدفمند کنید

کسب و کار شما هر چیزی که ارائه دهد محصول یا خدمات باید به این نکته توجه کنید که محصول یا خدمات شما برای همه نیست و نیاز نیست روی تمام اقشار جامعه متمرکز شوید و باید خیلی هدفمند کارتان را شروع کنید چون اکثر کسب و کار های جدید ریسک مالی زیادی را قبول نمی کنند و نباید با صرف هزینه های زیاد از آزمون و خطا به نتیجه برسید , هر چقد بازار هدف خود را هدفمند تر انتخاب کنید هم  راحت می توانید آن را مدیریت کنید  هم راحت می توانید محصولات یا خدمات خود با به جامعه هدف معرفی کنید.

اشتیاق داشته باشید

اگر به طور کامل در مورد آنچه انجام می دهید اشتیاق داشته باشید،امیدتان چندین برابر می شود و انگیزه ی زیادی برای ادامه ی فعالیت به دست می آوردی و مهم تر از همه از یاد گرفتن و روبه رو شدن با چالش های جدید لذت می برید. یک اشتیاق کوچک  برای رسیدن به موفقیت شما را به حرکت وا می دارد.همچنین در راه اندازی کسب و کار باید اول از همه پاسخگوی خودتان باشید و اگر انگیزه و اشتیاق نداشته باشید پس قطعا کسب وکارتان عمر کوتاهی خواهد داشت.

صبور باشید

زمان یک ثروت همیشه ماندگار است که باید برای اطمینان از موفقیت در هر کاری درست سرماهی گذاری شود. گاهی شما در راه اندازی کسب و کار نتایج غیر منطقی و عالی را در مدت زمان کوتاهی می خواهید. شور و اشتیاق خاصی دارید و سریعا می خواهید به نتیجه برسید در حالی که نمی دانید رقیبانتان هم مثل شما تلاش می کنند ، زمان می برد تا کسب و کار شما رونق بگیریدشما باید همچنان مثبت باشید، باید اهداف معقول تر را تعیین کنید و تا زمانی که رشد می کنید ، صبور باشید.

دوباره کاری نکیند

هیچ وقت به فکر اختراع دوباره چرخ نباشید یاداتان باشد در این دنیا چیزهای زیادی وجود دارند که می توانید بدون دغدغه ازآن ها استفاده کنید برای مثال کسی که می خواهد سایت شخصی خودش را طراحی کنید اصلا نیاز به کدنویسی ندارد و حتما نیاز نیست که این شخص به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود .چون سیستم های مدیریت محتوا این مشکل را حل کرده اند و به راحتی می توانید با استفاده از آن ها سایت شخصی خود را بدون کدنویس راه انندازی کنید.

تجربه های دیگران را به تجربه ی خودتان اضافه کنید

همواره در مسیر کسب و کار شما مشکلاتی برایتان پیش خواهد آمد و در برخی موارد ممکن است شما با  مشکلاتی روبرو شوید و این مشکل بخاطر این باشد که از این مشکل آگاهی نداشتید و ممکن است هزینه ای سنگین بابت آن بپردازید. پس سعی کنید مشکلات دیگران را ببینید و ازراه حلی که آنها استفاده می کنند استفاده کنید تا دوباره آن ها را تکرار نکنید.